Przedstawiamy

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż prenatalny poprawia stan fizyczny i psychiczny kobiet ciężarnych. Pomaga tym samym zmniejszyć typowe dla okresu ciąży dolegliwości. Przygotowuje też ciało do wysiłku niezbędnego podczas porodu. Jest relaksujący, bezpieczny dla przyszłej mamy oraz jej dziecka i można go stosować niemalże przez cały okres oczekiwania na poród*.

*Masaż zalecany od początku 4. do 7. miesiąca trwania ciąży.

Idealny dla:

  • Dla kobiet w ciąży

Właściwości zdrowotne:

  • Zmniejszenie obrzęków
  • Redukcja stresu i bólów głowy
  • Głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry
  • Zmniejszenie ryzyka wzrostu ciśnienia
  • Widoczna poprawa samopoczucia
  • Zniwelowanie spiętych mięśni

Autentyczne doznania dzięki terapeutkom z Azji

Delikatny i relaksujący masaż dla kobiet ciężarnych

Masaż dla kobiet w ciąży obejmuje całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem, stóp, nóg, odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz karku i szyi. Są to miejsca, w których kumulują się napięcia i które są szczególnie narażone na puchnięcie i ból. Profesjonalny masażysta dobiera metody dotyku, ucisku i rozcierania skóry dopasowane do potrzeb przyszłej mamy. Masaż nie wymaga aktywności fizycznej od ciężarnej, ale w pełni relaksuje. Dzięki aromatycznym, naturalnym olejkom bogatym w odżywcze substancje, zabieg regeneruje i nawilża skórę ciała. Dzięki temu zmniejsza jej napięcie, a także może zapobiec tworzeniu się rozstępów i pojawianiu uczucia swędzenia. Efekt masażu dla ciężarnych odczuwany jest od razu. Delikatne ruchy masażysty redukują stres, przez co zmniejszają się bóle głowy i pleców. Pobudzanie przepływu limfy i dotlenienie tkanek zmniejsza obrzęki nóg, tym samym obniża ryzyko pojawienia się nagłych wahań ciśnienia. Kiedy mięśnie są rozluźnione, a ciało – nawilżone i pachnące, panie w ciąży lepiej czują się psychicznie i z większą radością oczekują zbliżającego się terminu porodu.

Regularny masaż w ciąży - jakie daje efekty?

Masaż w ciąży przynosi wiele korzyści zdrowotnych, ale także poprawia samopoczucie przyszłej mamy i jej podejście do stanu, w jakim się znajduje. Ciąża przecież może poważnie dawać się we znaki, a ciężarna potrzebuje dużo siły, by za kilka czy kilkanaście tygodni zaopiekować się maluszkiem. Warto więc poświęcić kilkadziesiąt minut tygodniowo i regularnie odwiedzać salon masażu. Masaż dla kobiet w ciąży dostępny jest w całej sieci salonów Thai Bali Spa. Gabinety, w których masaż prenatalny wykonują tylko doświadczeni masażyści, znajdują się w Warszawie (Nowy ŚwiatGrzybowskaŻoliborzBielany), w KrakowieGdańskuPiasecznieŁomiankach, LegionowieWołominie i Aninie.

Kiedy wolno wykonywać masaż w ciąży?

W ciąży trzeba ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych albo w ogóle z nich zrezygnować. Tymczasem wraz z rosnącym brzuszkiem pojawiają się kolejne dolegliwości. Ból pleców czy głowy może być nie do zniesienia. Nie trzeba jednak się męczyć, można szukać ukojenia w metodach bezpiecznych i jednocześnie skutecznych. Masaż prenatalny jest odpowiedni dla ciężarnych w drugim trymestrze i w siódmym miesiącu ciąży. Powinien być jednak wykonany przez doświadczonego masażystę, który wie, jakich metod użyć, by był on bezpieczny dla mamy i dla dziecka, a jednocześnie natychmiast poprawiał samopoczucie fizyczne i psychiczne. Profesjonalny masażysta przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzi wywiad, zapozna się ze wszelkimi uwagami ze strony swojej klientki i sprawdzi, czy nie ma ona żadnych przeciwwskazań do masażu. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, może przystąpić do masowania. Masaż prenatalny trwa kilkadziesiąt minut, a ruchy masażysty są tak dobrane, by zabieg nie wywoływał żadnego dyskomfortu. Zdecydowana większość ciężarnych już po jednym masażu prenatalnym decyduje się na serie zabiegów. Przyszłe mamy czują ogromną ulgę, lepiej im się zasypia i chętniej podejmują się codziennych wyzwań.

Kiedy warto zrezygnować z masażu w ciąży?

Masaż dla kobiet ciężarnych należy do jednych z najdelikatniejszych, jednak zawsze trzeba pamiętać o najwyższym stopniu bezpieczeństwa przyszłej mamy oraz dziecka. Decyzję o skorzystaniu z masażu warto skonsultować z lekarzem, który prowadzi ciążę. Lista przeciwwskazań nie jest jednak długa. Z masażu prenatalnego nie powinny korzystać panie z chorobami sercowo-naczyniowymi, z cukrzycą, stanami zapalnymi. Masaż jest wykluczony przy niedokrwistości, chorobie nerek, tarczycy, gestozie oraz w stanie przedrzucawkowym i w rzucawce. Masażysta nie powinien wykonywać masażu u osób z białaczką, skazą krwotoczno-naczyniową, osoczową, pochodzenia płytkowego. Masaż jest również wykluczony, kiedy ciąża nie przebiega prawidłowo, na przykład kiedy stwierdzono przedwczesne odklejanie się łożyska, przodujące łożysko albo wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu. Z masażu lepiej zrezygnować przy obniżonym samopoczuciu ogólnym.

Chcesz wiedzieć o gorących ofertach?

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych promocjach w Thai Bali Spa.

Bądź na bieżąco z nowościami!

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych akcjach promocyjnych w Thai Bali Spa.