Kobieta w ciąży - masaż

Masaż dla kobiet w ciąży – troska o ciało i umysł

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Te magiczne 9 miesięcy wiąże się jednak zarówno z radością i ekscytacją, jak i niepokojem oraz, nierzadko, nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Ukojeniem dla ciężarnej może być masaż prenatalny, który przyniesie ulgę w bólu i poprawi nastrój przyszłej mamy. Jak wygląda masaż dla kobiet w ciąży i dlaczego warto z niego skorzystać właśnie w naszych salonach?

Ciąża wiąże się z ogromnymi zmianami w organizmie kobiety. Większość bolączek, na które narzekają przyszłe mamy, to „zasługa” hormonów, których zadaniem jest stworzenie idealnego środowiska dla rozwoju maluszka.

Nudności, wahania nastroju, obolałe, opuchnięte nogi, a w końcu bóle pleców od dźwigania coraz to większego brzuszka, zna prawie każda ciężarna. Do tego dochodzić może stres związany z nadchodzącymi zmianami w życiu, a także troską o zdrowie nowego członka rodziny. Nic dziwnego, że coraz więcej pań decyduje się na masaż prenatalny.

Jakie korzyści przynosi masaż u kobiet w ciąży?

Masaż dla kobiet w ciąży to rewelacyjny sposób na załagodzenie nieprzyjemnych objawów, towarzyszących intensywnemu rozwojowi maluszka. Praktykowany jest od tysięcy lat, a efektem zastosowania precyzyjnych i niezwykle delikatnych technik manualnych jest nie tylko głębokie odprężenie i rozluźnienie mięśni, ale też poprawa mobilności stawów.

Tak jak każdy masaż, ten dla ciężarnych usprawnia również krążenie krwi, a także ułatwia odprowadzanie limfy. Nie sposób nie wspomnieć też o korzyściach dla psychiki przyszłej mamy. Sesja masażu dla ciężarnej cudownie relaksuje i zmniejsza poziom stresu. 

Oto, czego dokładnie możemy spodziewać się po zabiegu:

 • zniwelowania bólu pleców, mięśni i stawów;
 • zmniejszenia obrzęków stóp i nóg;
 • uelastycznienia skóry, co zapobiega powstawaniu rozstępów;
 • głębokiego odprężenia ciała i umysłu.

Czy masaż w ciąży ma wpływ na dziecko?

Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że masaż prenatalny wpływa niekorzystnie na będące w łonie matki dziecko. Wręcz przeciwnie – spokój i odprężenie mamy może zadziałać jedynie z korzyścią dla malucha.

Pozycja, w której ułożona jest masowana kobieta, a także wyjątkowo delikatne ruchy masażystki gwarantują pełny komfort podczas zabiegu. Z uwagi na jego specyfikę, masaż dla kobiet w ciąży powinien być wykonywany jedynie przez profesjonalistów lub profesjonalistki.

Na jakim etapie ciąży najlepiej zacząć zabiegi masażu?

Masaż prenatalny zalecany jest od drugiego trymestru, aż do 7 miesiąca ciąży. Jest to związane z najczęściej występującymi w tym okresie, nieprzyjemnymi dolegliwościami mamy, a także uwzględnia bezpieczeństwo rozwijającego się dziecka. To właśnie wtedy prawidłowo przebiegająca ciąża charakteryzuje się największą stabilnością.

Kiedy nie powinno się stosować masażu u kobiet w ciąży?

Masaż dla kobiet w ciąży charakteryzuje się bardzo łagodnym przebiegiem, jednak tak, jak każdy zabieg, ma pewne przeciwwskazania. Dobrostan, zarówno przyszłej mamy, jak i dziecka, jest dla nas priorytetem. Dlatego zdecydowanie odradzamy masaż prenatalny paniom zmagającym się z:

 • chorobami sercowo-naczyniowymi,
 • cukrzycą,
 • stanami zapalnymi,
 • niedokrwistością,
 • chorobami nerek i tarczycy,
 • skazą krwotoczno-naczyniową, osoczową, pochodzenia płytkowego,
 • białaczką,
 • stanem przedrzucawkowym lub rzucawką.

Masażu nie można przeprowadzić również wtedy, kiedy ciąża nie przebiega prawidłowo, lub narzekamy na obniżone samopoczucie. Dlatego ważne jest rozwianie wszelkich wątpliwości ze swoim lekarzem prowadzącym.

Masaż prenatalny – na czym polega?

W naszych salonach masaż prenatalny wykonywany jest wyłącznie przez profesjonalne i doświadczone terapeutki, które dostosowują intensywność ruchów do indywidualnych potrzeb każdej klientki.

Masaż dla kobiet w ciąży jest bardzo przyjemny i odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej tak, aby zapewnić przyszłej mamie i dziecku wygodę i stabilizację, a także stymulować do prawidłowej pracy układ krążeniowo-oddechowy.

Staranne i ostrożne ruchy terapeutki wspomagają naturalne olejki i masła, które dodatkowo świetnie wpływają na kondycję skóry. Jest to typowy masaż relaksacyjny, który nie wiąże się z wystąpieniem jakichkolwiek dolegliwości bólowych, jak ma to miejsce w przypadku intensywnych masaży fizjoterapeutycznych.

Dlaczego warto skorzystać z masażu dla kobiet w ciąży w Thai Bali Spa?

Masaż dla ciężarnych w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, a nawet na hiszpańskiej Teneryfie? Tylko w Thai Bali Spa! Jesteśmy największą siecią masaży orientalnych w Polsce!

W każdym z naszych salonów masaże dla kobiet w ciąży wykonują wysoko wykwalifikowane masażystki pochodzące z Tajlandii oraz wyspy Bali. Nasze doświadczenie w masażu orientalnym sprawiło, że zaufały nam tysiące klientek.

Nasze salony w aż 19 lokalizacjach wyróżniają się przestronnymi, komfortowymi gabinetami i eleganckim wystrojem, a ciepły blask świec, kojąca muzyka i zapach olejków eterycznych czyni z każdego zabiegu prawdziwie błogi rytuał.

Zobacz także inne nasze masaże: https://thaibalispa.pl/masaze/

Chcesz wiedzieć o gorących ofertach?

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych promocjach w Thai Bali Spa.

Bądź na bieżąco z nowościami!

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych akcjach promocyjnych w Thai Bali Spa.