Thai Bali Spa, ogólnopolska sieć salonów masażu, oferuje relaksujące zabiegi tajskie, balijskie, a także seanse tlenoterapii. Wystarczy spędzić godzinę w komorze tlenowej, by szybko odczuć korzystne efekty silnego dotlenienia komórek. Ciało i umysł są odprężone, skóra odświeżona, a negatywne skutki chorób czy urazów zmniejszone. Na serię zabiegów terapii tlenowej można wybrać się w Warszawie, w okolicach stolicy oraz w innych polskich miastach. 

 

Czym jest komora tlenowa?

Komora hiperbaryczna jest szczelnie zamkniętą tubą przypominająca łóżko do opalania. Skonstruowana została na potrzeby terapii tlenowej. Pierwsze urządzenie, które stało się wzorem dla współczesnych komór hiperbarycznych, powstało już w XVII wieku i wspomagało leczenie chorób płuc. Od XIX wieku komory hiperbaryczne są powszechnie używane w lecznictwie. W tej sprawdzonej metodzie leczenia wykorzystuje się właściwości stuprocentowego tlenu podawanego pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Dostarczając dawkę tlenu do wszystkich tkanek, można leczyć różne schorzenia.

Ciśnienie w komorze hiperbarycznej może sięgnąć wartości nawet 3 razy wyższej od wartości ciśnienia atmosferycznego. W trakcie terapii może pojawić się uczucie podobne do tego, które towarzyszy pasażerom samolotu podczas startowania i lądowania. Osoba korzystająca z komory hiperbarycznej przebywa w niej godzinę. Wystarczy być w bieliźnie, trzeba jednak zdjąć wszystkie ostre przedmioty. Zabieg uznawany jest za bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. 

 

Wskazania do tlenoterapii w komorze hiperbarycznej

Na tlenoterapię kierowani są pacjenci cierpiący na przewlekłe choroby skóry, stany zapalne, odmrożenia, stłuczenia, złamania, anemię. Terapia hiperbaryczna wspomaga leczenie grzybicy, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy. Przyspiesza dochodzenie do zdrowia po udarze mózgu albo sepsie. Wpływa też hamująco na procesy starzenia, odżywia i regeneruje komórki, skutecznie przyspiesza gojenie się ran. Zabiegi w komorze hiperbarycznej polecane są przy różnych poważnych schorzeniach, ale korzystają z nich także sportowcy zawodowi i amatorscy, by wzmocnić organizm i przyspieszyć jego regenerację po wyczerpujących treningach.

Tlenoterapia hiperbaryczna intensywnie dotlenia organizm, spowalnia procesy starzenia, poprawia jakość snu i przyspiesza metabolizm. Skóra staje się lepiej odżywiona, wygląda więc młodziej i zdrowiej. Po pobycie w komorze hiperbarycznej można czuć się spokojnym, wypoczętym, naturalnie podnosi się poziom koncentracji. Organizm lepiej radzi sobie z pokonaniem długotrwałych skutków chorób, nawet tak groźnych, jak Covid-19. 

 

Przeciwwskazania do tlenoterapii w komorze

Chociaż terapia tlenowa jest bezpieczna, nie we wszystkich sytuacjach można z niej skorzystać. Przeciwwskazaniem jest między innymi odma opłucnowa oraz chemioterapia. Z wizyt w komorze powinny zrezygnować ciężarne, osoby z rozrusznikiem serca, padaczką, zapaleniem nerwu wzrokowego albo z klaustrofobią. Aktualna infekcja wirusowa, zwłaszcza płuc lub zatok, gorączka czy rozedma płuc uniemożliwiają skorzystanie z tlenoterapii. Przed skorzystaniem z zabiegu warto powiedzieć obsłudze salonu o przyjmowanych lekach. 

 

Gdzie można skorzystać z zabiegu tlenoterapii?

Sieć salonów masażu Thai Bali Spa dysponuje komorami hiperbarycznymi, które podają tlen w stężeniu 93%. Nowoczesna komora hiperbaryczna dostępna jest w czterech salonach w Warszawie, a także w Krakowie, Gdańsku, Piasecznie, Łomiankach, Legionowie, Wołominie i w Aninie.

Podczas tlenoterapii każdy klient salonu masażu jest pod opieką wyszkolonego, certyfikowanego personelu, który przeprowadza zabieg w dużej, miękkiej komorze, w ciśnieniu 1,3 ATM. Urządzenie dezynfekowane jest lampą UV po każdym kliencie. Oprócz tlenoterapii Thai Bali Spa oferuje różnorodne seanse masaży tajskich i balijskich, które odprężają, oczyszczają ciało i umysł, korzystnie wpływając na samopoczucie. 

 

Cena tlenoterapii hiperbarycznej

W Thai Bali Spa skorzystać można z tlenoterapii w dowolnym momencie, po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Zabieg prozdrowotny, odmładzający i dodający energii trwa 60 minut, a jego koszt wynosi 130 zł. Kupując od razu pakiet sześciu zabiegów, można sporo zaoszczędzić, ponieważ siódmy seans w komorze hiperbarycznej jest darmowy.

 

Tlenoterapia - lokalizacja

Usługa tlenoterapii dostępna jest wyłącznie w Piasecznie. 

 

 

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.