masaż kamieniami

Masaż kamieniami bazaltowymi: rozgrzewająca podróż do głębokiej relaksacji

Masaż kamieniami bazaltowymi to holistyczna terapia, która relaksuje ciało i umysł. Ciepłe i naoliwione kamienie przesuwane po ciele rozgrzewają, koją nerwy, na długo poprawiają samopoczucie.

Masaż kamieniami bazaltowymi w Thai Bali Spa jest terapią dostosowaną do różnych potrzeb. W salonach masażu można skorzystać z zabiegów, aby poczuć przypływ energii życiowej i pozbyć się bólu mięśni.

Historia kamieni bazaltowych w masażu

Kamienie bazaltowe pochodzą z wulkanicznych erupcji. Po ochłodzeniu stają się gładkie i zaokrąglone. W masażu najczęściej wykorzystywane są kamienie z Hawajów, Indonezji czy z Meksyku.

Wykorzystywanie kamieni bazaltowych w masażu ma długą tradycję i jest związane z różnymi kulturami, w tym hinduską, chińską i hawajską. Kamienie były używane do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi, a także do duchowych rytuałów i uzdrawiania. W niektórych tradycjach kamienie bazaltowe są uważane za nośniki energii i siły życiowej. Wprowadzanie ich do masażu ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej ciała.

Kamienie bazaltowe są nie tylko częścią bogatej tradycji, ale także praktycznym narzędziem wykorzystywanym w naszych gabinetach masażu. Kumulują ciepło przez długi czas, dlatego masażysta może utrzymywać stałą temperaturę podczas masażu. Są naturalnie gładkie, co umożliwia płynne i przyjemne przesuwanie ich po ciele bez ryzyka powstania otarć albo podrażnień skóry.

Jak działa masaż kamieniami bazaltowymi?

Kamienie bazaltowe są podgrzewane w specjalnym urządzeniu do określonej temperatury, zazwyczaj około 50-60 stopni Celsjusza. Terapeuta rozkłada je na określonych punktach ciała pacjenta, takich jak plecy, nogi, ramiona, a także na dłoniach i stopach, a następnie wykorzystuje do wykonywania różnych technik masażu, takich jak głaskanie, uciskanie, rolowanie i rozgrzewanie mięśni. Kamienie umożliwiają ciepłu delikatne i głębokie przenikanie do tkanki mięśniowej. Rozluźniają napięte mięśnie, co redukuje ból i dyskomfort, zwłaszcza w plecach i okolicy ramion.

Korzyści zdrowotne masażu kamieniami bazaltowymi

Masaż kamieniami bazaltowymi pobudza krążenie krwi, tym samym wspomaga dostarczanie tlenu i składników odżywczych do tkanek ciała. Poprzez stymulowanie krążenia masaż kamieniami pomaga organizmowi pozbyć się toksyn i odpadów metabolicznych. Ciepłe kamienie mają właściwości relaksacyjne, pomagają w redukcji stresu i napięcia psychicznego.

Masaż kamieniami bazaltowymi to holistyczna terapia, która sprzyja zarówno relaksacji ciała, jak i umysłu. Przyczynia się do poprawy samopoczucia i zdrowia ogólnego pacjenta

Dla kogo jest masaż kamieniami bazaltowymi?

  • Masaż kamieniami bazaltowymi doskonale sprawdza się u osób, które cierpią z powodu długotrwałego napięcia mięśni, narzekają na bóle pleców, ramion czy nóg.
  • Terapia ta jest idealna dla tych, którzy doświadczają stresu i napięcia psychicznego.
  • Masaż kamieniami bazaltowymi może pomóc osobom borykającym się z bezsennością.
  • Masaż jest odpowiedni także dla tych, którzy pragną pogłębić swoje doświadczenie duchowe i dążyć do równowagi wewnętrznej.
  • To idealna opcja dla tych, którzy pragną przyjemności i komfortu.
  • Masaż kamieniami bazaltowymi może pomóc osobom z ograniczonym zakresem ruchu poprzez rozluźnienie mięśni i zwiększenie elastyczności ciała.

Masaż kamieniami bazaltowymi a inne formy masażu

W gabinetach Thai Bali Spa dostępne są różne rodzaje masażu, z których każdy ma swoje unikalne cechy.

Masaż tajski koncentruje się na rozciąganiu mięśni, poprawia elastyczność ciała, zwiększa zakres ruchu i równocześnie relaksuje mięśnie. To dynamiczna technika, która wykorzystuje rozciąganie, uciskanie i masaż punktów energetycznych. Wykonywany jest na macie na podłodze lub na stole do masażu, a osoba poddawana zabiegom ma na sobie luźne ubrania.

Masaż balijski ma na celu poprawę samopoczucia i odprężenie. Technika masowania obejmuje głaskanie, uciskanie, oklepywanie, a także wykorzystanie długich ruchów. Podczas masażu używa się aromatycznych olejków.

Masaż stemplami ziołowymi wykorzystuje ciepłe kompresy ziołowe do relaksacji i oczyszczenia skóry. Działa kojąco i ma pozytywny wpływ na zdrowie skóry. Polega na delikatnym masowaniu ciała za pomocą specjalnych kompresów wypełnionych ziołami i przyprawami. Ciepło i aromatyczne właściwości ziół sprawiają, że terapia jest rozluźniająca.

Jak widać, najbliżej masażowi kamieniami bazaltowymi do masażu stemplami ziołowymi. Jednak w przypadku masowania kamieniami nacisk jest intensywniejszy, a aromatyczny zapach przede wszystkim pochodzi z wykorzystanych olejków.

Podsumowanie

Terapia masażu kamieniami bazaltowymi to doskonały sposób na rozluźnienie napiętych mięśni, redukcję stresu i zapewnienie sobie chwili relaksu i odprężenia. W Thai Bali Spa oferujemy tę formę masażu wszystkim gościom, którzy chcą oderwać się od codziennego zgiełku i trosk.

Zapraszamy do salonów Thai Bali Spa w całej Polsce, ale także na Teneryfie. Nasi doświadczeni terapeuci wykonują masaże kamieniami bazaltowymi, ale także balijskie, tajskie, masaże pleców czy relaksujące zabiegi dla kobiet ciężarnych. W recepcjach salonów można także kupić nasze autorskie kosmetyki lub vouchery podarunkowe.

Chcesz wiedzieć o gorących ofertach?

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych promocjach w Thai Bali Spa.

Bądź na bieżąco z nowościami!

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych akcjach promocyjnych w Thai Bali Spa.