Masaż balijski

Jakie są różnice między masażem tajskim a masażem balijskim?

Masaż to doskonała propozycja nie tylko dla osób, którym potrzebny jest relaks. Dobrze wykonany zabieg potrafi także zredukować napięcie i stres, poprawić krążenie krwi i limfy czy zniwelować bóle. Warto też wiedzieć, że w ofertach gabinetów widnieją różne typy masażów. Największą popularnością już od kilku lat cieszą się egzotyczne propozycje, czyli masaż tajski i masaż balijski.

Zarówno masaż tajski, jak i masaż balijski nie mają nic wspólnego z delikatną, klasyczną, rozluźniającą mięśnie terapią manualną. Mimo to coraz częściej i chętniej wybieramy się do gabinetów, które mają takie propozycje w swoich ofertach.

Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być oczywiście wiele, niemniej większość ludzi chwali sobie przede wszystkim efekt, który gwarantują, czyli rozluźnienie mięśni, rozciągnięcie ciała oraz pobudzenie energii.

Czy oba zabiegi polegają na takim samym działaniu? Niekoniecznie. Przedstawiamy najważniejsze różnice pomiędzy masażem tajskim a balijskim.

Czym jest masaż tajski?

Omawiając różnice między masażem tajskim a balijskim, warto zacząć od wyjaśnienia, jaki konkretnie zabieg kryje się pod pojęciem masażu tajskiego. A zatem? Mowa o masażu głębokim, w trakcie którego masażysta uciska określone punkty na ciele człowieka – tak zwane meridiany.

Co to takiego? Chodzi o korytarze energetyczne. Odpowiedni masaż tajski poprawia bowiem przepływ energetyczny, a co za tym idzie, przyczynia się do sprawniejszego funkcjonowania organizmu. Dodajmy również, że podczas tego rodzaju terapii manualnej rozciąga się mięśnie pacjenta. Eksperci twierdzą też, że zabieg polega na połączeniu jogi pasywnej z fizjoterapią.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat masażu tajskiego? Jego historia sięga czasów starożytnych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że na Bliskim Wschodzie taki zabieg określany jest właśnie masażem starożytnym lub tradycyjnym. Ten typ masażu pochodzi oczywiście z Tajlandii.

A jakie są techniki masażu tajskiego? W najpopularniejszej wersji podczas zabiegu masażysta wykorzystuje własne ręce, kciuki, łokcie czy stopy.

Tego typu terapia manualna odbywa się na sucho. Można przy jej pomocy pracować zarówno na całym ciele, jak i mniejszych jego strefach, czyli na przykład samych stopach czy ramionach, plecach i głowie.

Alternatywą dla tej propozycji jest masaż tajski olejkowy, zawierający elementy z medycyny ajuwerdysjkiej. Trzecią możliwością jest masaż tajski ziołowymi stemplami, czyli bawełnianymi torebkami wypełnionymi konkretną mieszanką ziół. To doskonała opcja by walczyć z bólem i oczyścić organizm.

Czym jest masaż balijski?

Ta terapia narodziła się oczywiście na indonezyjskiej wyspie Bali. Mowa w tym przypadku o typie masażu relaksacyjnego, podczas którego wykorzystywane są elementy aromaterapii, akupresury, ajurwedy i refleksoterapii. I choć wciąż nie ma tutaj mowy o delikatnym uciskaniu, masaż balijski uważa się za odprężający i relaksacyjny.

Warto jednak wiedzieć, że pomocny okaże się też przy leczeniu bólu i kontuzji. Dobrą wiadomością – szczególnie dla kobiet – może być też fakt, że zabieg doskonale wpływa na skórę, ponieważ pobudza przepływ limfy.

Jakie techniki mamy do wyboru w tym przypadku? Zazwyczaj masażysta podczas jednego spotkania korzysta z kilku technik, takich jak rozcieranie, ugniatanie, gładzenie czy rozciąganie.

Masaż balijski

Masaż tajski a balijski – różnice

Jak już wspomnieliśmy, masaż tajski i masaż balijski to dwa trochę inne zabiegi. Jaka jest główna różnica między nimi? Przede wszystkim warto odnotować kwestie siły.

Tajski zabieg z pewnością będzie mocniejszy, a co za tym idzie, podczas jego wykonywania możesz czuć też trochę silniejszy ból. Ale to nic złego.

Warto również wiedzieć, że w trakcie masażu tajskiego nie tylko się leży. Osoba, która wykonuje zabieg może poprosić Cię o to, żebyś na przykład usiadł/a po turecku. Poza tym podczas terapii manualnej prawdopodobnie będzie używać zarówno swoich rąk, jak i stóp, a to po to, by odpowiednie rozciągnąć mięśnie.

Masaż balijski z kolei przypomina bardziej klasyczne propozycje.

Jaki jest czas takich zabiegów i jak kształtuje się cena za tę usługę? Zarówno czas trwania, jak i koszt różnią się między różnymi gabinetami. W Thai Bali Spa proponujemy zabiegi 60 i 90 minutowe.

Masaż tajski kosztuje w Warszawie odpowiednio 225 i 265 złotych, a masaż balijski 245 i 285 złotych. Ceny w pozostałych placówkach, czyli w gdańsku, Krakowie i na Teneryfie znajdziesz w zakładce „cennik”.

Dla kogo odpowiedni jest masaż tajski, a dla kogo masaż balijski?

Zarówno masaż tajski, jak i masaż balijski zaleca się osobom, które potrzebują relaksu, odprężenia i „doładowania energii”. Jeśli jednak spojrzysz na te terapie manualne z perspektywy leczniczej, pierwszą propozycję zapisuje się osobom, które zmagają się z bólami, a także walczą z kontuzjami czy nadwagą.

Z kolei masaż balijski okaże się doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się ze skurczami mięśni czy chorobami reumatologicznymi. Zabieg ten świetnie zwalcza też cellulit!

Zobacz także inne nasze masaże dostępne w Thai Bali Spa!

Chcesz wiedzieć o gorących ofertach?

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych promocjach w Thai Bali Spa.

Bądź na bieżąco z nowościami!

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych akcjach promocyjnych w Thai Bali Spa.