masaż ujędrniający

Odkryj lecznicze właściwości masażu tajskiego i balijskiego

Coraz szybsze tempo życia sprawia, że stajemy się zestresowani, zmęczeni, a jednocześnie cierpimy na bezsenność. Jak w tym wszystkim osiągnąć równowagę? Relaks i zdrowie zapewnią Ci masaże balijski i tajski.

Spis treści:

Wejdź do świata Thai Bali Spa, w którym ukojenie duszy spotyka się z odprężeniem ciała. Masaże balijski i tajski to coś więcej niż zwykły relaks. Dzięki nim odzyskasz harmonię duszy i ciała, zrównoważysz emocje, zminimalizujesz stres, poprawisz jakość snu itp.

Słowem, masaże orientalne to doskonała propozycja zarówno dla osób, które w pędzie codzienności szukają chwili ukojenia, jak również dla osób, które prowadzą siedzący styl życia, chcą zwiększyć mobilność, pozbyć się sztywności mięśni czy bólu pleców.

Chcesz poznać sekret skuteczności masaży orientalnych? Zapoznaj się z naszym artykułem. Odsłaniamy przed Tobą unikalne techniki masażu tajskiego i masażu balijskiego, jak również korzyści, jakie niosą za sobą.

Co to jest masaż tajski i balijski?

Choć może się wydawać, że są takie same, to jednak różnią się między sobą. Zanim powiemy, skąd pochodzą i jaka jest ich filozofia, skupmy się na podstawowych różnicach.

Masaż tajski i balijski – różnice:

 1. Pochodzenie – masaż tajski pochodzi z Tajlandii, ma ponad 2500-letnią historię i wywodzi się z medycyny buddyjskiej. Jest ściśle związany z praktykami ajurwedyjskimi oraz jogą.

Masaż balijski wywodzi się z Bali, wyspy znanej z wyjątkowej kultury i duchowości. Ma wpływy hinduskie i buddyjskie, co jest widoczne w jego filozofii. Łączy elementy masażu tradycyjnego z aromaterapią i akupunkturą.

 1. Intensywność – masaż tajski to intensywna praca z ciałem, a przede wszystkim głęboka praca z mięśniami, tak więc zawsze będzie mocniejszy od masażu balijskiego. Nazywany jest jogą dla leniwych, gdyż w trakcie zabiegu osoba masowana przyjmuje pozycje typowe dla jogi, oczywiście z pomocą masażysty. Masaż balijski jest delikatniejszy od niego.
 2. Zastosowanie – tajski masaż skupia się na poprawie przepływu energii w ciele, bardzo często jest wykorzystywany do zminimalizowania bólu, np. mięśni. Masaż balijski koncentruje się przede wszystkim na odprężeniu, relaksacji, niwelowaniu stresu i łagodzenia napięcia mięśni.
 3. Stosowanie olejków – w tym przypadku olejki eteryczne wykorzystuje masaż balijski, bowiem ich aromat dodatkowo wpływa na relaksację i odprężenie ciała. Olejki eteryczne zapewniają też większy komfort podczas masażu. Zabieg tajski wykonywany jest na sucho.
 4. Stosowane techniki – zabieg tajski jest jednym z najstarszych na świecie i obejmuje uciskanie punktów energetycznych na ciele, manipulację stawami, rozciąganie i akupresurę. Masażysta wykonuje rytmiczne ruchy dłońmi, łokciami, stopami i kolanami.

Masaż balijski skupia się na takich technikach, jak uciskanie, ugniatanie, rolowanie i rozciąganie. Trzeba jednak podkreślić, że ruchy te są delikatne

Masaż tajski i balijski – podobieństwa

Różne, a jednak podobne. Co to oznacza? Choć mają inną intensywność, pochodzenie i przebieg, to jednak łączy je fakt, że działają korzystnie na samopoczucie człowieka i niosą za sobą wyjątkowe korzyści zdrowotne – zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Lecznicze właściwości masażu tajskiego i balijskiego

Masaż tajski integruje ciało, ducha i umysł, dzięki temu działa holistycznie na organizm człowieka. Niwelując napięcie mięśniowe, likwiduje stres, a poprawiając krążenie krwi, zapewnia lepszą formę. Jest również praktyką „mindfulness”, wpływającą na oczyszczenie umysłu.

Inne zalety masażu tajskiego? Na pewno warto podkreślić, że rytmiczne i zarazem precyzyjne ruchy masażysty pobudzają ukrwienie, dostarczając do tkanek składniki odżywcze i usuwając toksyny z organizmu.

Korzyści z masażu będą czerpać osoby zestresowane i żyjące w permanentnym napięciu, bowiem stosowane tu manipulacje mięśni likwidują wszelkie napięcia, w efekcie czego poziom stresu zostaje zredukowany. Ale to nie wszystkie lecznicze właściwości masażu tajskiego. Wśród innych warto wymienić:

 • poprawę elastyczności ciała i zwiększenie zakresu ruchu w stawach;
 • wzmocnienie odporności;
 • redukcję sztywności mięśni;
 • redukcję bólu głowy i kręgosłupa;
 • pomoc w zaburzeniach snu;
 • przywrócenie równowagi ducha i ciała;
 • zwiększenie serotoniny i endorfin odpowiedzialnych za uczucie szczęścia;
 • pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne – masaż pomaga w walce z depresją i lękiem.

Zalety masażu balijskiego dotyczą przede wszystkim ducha i umysłu, choć oczywiście ciało również na tym korzysta. „Czysta głowa” i spokój ducha przekładają się na zrelaksowane ciało. Korzyści z masażu będą czerpać osoby mające problemy ze snem, szukające głębokiego odprężenia, przemęczone.

Lecznicze właściwości masażu wpływają korzystnie na ogólne zdrowie. Przede wszystkim masaż odstresowuje, co wpływa na jakość snu, zmniejsza zmęczenie, eliminuje bóle i skurcze mięśni, zmniejsza bóle reumatyczne, kręgosłupa i głowy.

Ponadto stymulując krążenie krwi i limfy, oczyszcza organizm z toksyn. Dobra wiadomość dla kobiet jest taka, że masaż balijski normuje przemianę materii i pozytywnie oddziałuje na układ hormonalny. Sprawdza się też w rehabilitacji po urazach. Pozostałe korzyści z masażu balijskiego to:

 • odżywienie skóry i zmniejszenie cellulitu;
 • pozytywny wpływ na proces odchudzania;
 • zmniejszenie uczucia niepokoju;
 • zwiększenie poziomu energii;
 • poprawa pracy układu oddechowego i immunologicznego;
 • przywrócenie spokoju i równowagi – ważne dla osób zmęczonych.

Techniki stosowane w Thai Bali Spa

Techniki masażu balijskiego są różne, jednak każda z nich ma jeden cel – przynieść ukojenie, zapewnić odprężenie i zdrowie. Wśród najczęściej stosowanych w salonach Thai Bali Spa wyróżnia się:

 • rozcieranie, uciskanie, głaskanie – relaksują mięśnie i stymulują krążenie krwi, to z kolei przygotowuje ciało do dalszych etapów masażu;
 • akupresura – uciskanie różnych punktów na ciele, ułatwia przepływ energii życiowej i tym samym poprawia kondycję zdrowia;
 • rozciąganie mięśni i stawów – stosowane w celu zwiększenia zakresu ruchu;
 • aromaterapia – z użyciem olejków eterycznych, celem jest zniwelowanie stresu i poprawa nastroju;
 • refleksologia – uciskanie określonych punktów na stopach, które odpowiadają wewnętrznym organom.

Techniki masażu tajskiego stosowane w Thai Bali Spa to między innymi:

 • akupresura – poprzez uciskanie konkretnych punktów na ciele pomaga uwolnić zablokowaną energię i w ten sposób łagodzi ból czy przynosi głęboki relaks. Ta technika poprawia ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego;
 • rozciąganie – często porównywane do pozycji jogi, gdyż osoba masowana przyjmuje różne pozycje ciała. Celem jest zwiększenie elastyczności mięśni i stawów, co prowadzi do zwiększonej mobilności. Ta technika pomaga również w redukcji napięcia mięśniowego, jest przydatna w korekcji postawy ciała i wspiera organizm w regeneracji;
 • stukanie i pukanie – stosowane do pobudzenia określonych obszarów ciała w celu przywrócenia płynności przepływu energii.

Oczywiście poszczególne techniki stosowane w masażu tajskim, jak i balijskim są odpowiednio dopasowywane do osoby masowanej – jej stanu zdrowia i preferencji.

Jak regularne sesje masażu wpływają na zdrowie?

Relaks i zdrowie to pierwsze, co przychodzi na myśl w momencie, kiedy mówimy o masażach orientalnych. Są one doskonałym antidotum na rozmaite schorzenia i dyskomfort. Korzyści z regularnego masażu są nieocenione, bowiem korzysta umysł i ciało.

Masaże orientalne są bardzo pomocne w relaksacji, redukcji stresu, napięcia, przewlekłego zmęczenia i problemów ze snem, co przyczynia się do osiągnięcia uczucia spokoju i odprężenia. Systematyczne sesje pozwalają również pozbyć się uciążliwych dolegliwości bólowych, w tym bólu mięśni i stawów, bólu głowy i kręgosłupa.

Celem obydwu masaży jest usprawnienie przepływu krwi i limfy w organizmie, co przynosi zarówno fizyczne, jak i psychiczne ukojenie. Tkanki zostają zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze. Zyskuje na tym ciało, stając się bardziej elastyczne, napięte i pozbawione cellulitu – to dobra wiadomość dla pań, które borykają się z „pomarańczową skórką”.

Słowem podsumowania – masaże orientalne to:

 • dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne;
 • relaks, odprężenie, ukojenie;
 • uwolnienie endorfin;
 • redukcja poziomu stresu i napięcia mięśni;
 • pozbycie się skutków przepracowania i siedzącego stylu życia;
 • zminimalizowanie dolegliwości bólowych,
 • zwiększenie mobilności ciała.

Masaż tajski skupia się głównie na dolegliwościach fizycznych, dbając również o umysł, z kolei masaż balijski dba przede wszystkim o samopoczucie psychiczne, niwelując dyskomfort fizyczny.

Dlaczego warto wybrać Thai Bali Spa?

Thai Bali Spa to najlepsze Spa na mapie polskich miast. Znajdziesz nas m.in. w Warszawie – tutaj mamy aż 6 salonów, Legionowie, Wołominie, Piasecznie czy Krakowie.

Jeśli tylko potrzebujesz ukojenia i regeneracji, zapraszamy do naszego świata wypełnionego aromatem świec i olejków, kojącą muzyką i rozpieszczającymi umysł i ciało zabiegami Spa.

W naszej ofercie znajdziesz masaże relaksacyjne, jak masaż balijski i masaż stóp, masaże intensywne – tajski oraz masaż pleców, ramion i głowy oraz masaże rozgrzewające: świecą aromatyczną i gorącymi kamieniami. Proponujemy również zabiegi Spa dla dwojga, które pozwalają na wspólne przeżywanie chwil odprężenia w atmosferze luksusu, pielęgnując nie tylko Wasze ciała, ale i wyjątkową relację.

Przekrocz próg Thai Bali Spa i wybierz zabieg odpowiedni dla siebie!

Chcesz wiedzieć o gorących ofertach?

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych promocjach w Thai Bali Spa.

Bądź na bieżąco z nowościami!

Zostaw swój adres e-mail, abyśmy mogli informować Cię o specjalnych akcjach promocyjnych w Thai Bali Spa.