Ukojenie na wiele dolegliwości.

To starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację ponad 7000 zakończeń nerwowych zlokalizowanych na stopach. Poprzez odpowiedni ucisk odblokowują się ścieżki energetyczne, poprawiając dopływ energii CHI do odpowiadających refleksom narządów. Harmonizuje w ten sposób krążenie energii w całym ciele oraz daje ulgę zmęczonym nogom, ale i nie tylko…

Działa zbawiennie na bezsenność, niweluje migrenowe bóle głowy, pomaga osobom cierpiącym na dolegliwości układu pokarmowego. Sprzyja lepszej pracy wątroby. Redukuje zmęczenie.

Zabieg refleksologii, wykonywany w salonach masażu orientalnego Thai Bali Spa, jest masażem leczniczym stóp. Wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i przynosi ulgę w bezsenności, stresie oraz wspomaga pracę układu krążenia, wątroby, jelit i nerek. Jest metodą leczenia ciała i łagodzenia negatywnych nastrojów.

Refleksologia — dla kogo jest taki zabieg?

Podczas masażu stóp, masażysta znajduje blokady energetyczne w ciele pacjenta, następnie uciska receptory i stymuluje meridiany. W ten sposób przywraca właściwy przepływ energii i prowadzi do odzyskania równowagi psychofizycznej.

Refleksologia określa, które punkty odpowiadają poszczególnym narządom ciała. Poprzez stymulację receptorów, które znajdują się na stopach, organizm może sam się wyregulować i uleczyć, a przy tym masaż prowadzi do głębokiego odprężenia i poprawy samopoczucia.

Z refleksologii stóp może skorzystać każda zdrowa osoba. W szczególności jednak, do odwiedzenia wybranego salonu masażu Thai Bali Spa, zachęcamy osoby cierpiące na depresję, odczuwające permanentny stres i skarżące się na migreny. Refleksologia zalecana jest także osobom z problemami z krążeniem lub ciśnieniem oraz kobietom chcącym zajść w ciążę.

Na zabieg masażu stóp mogą zgłosić się także pacjenci z chorobami układu pokarmowego, alergiami i innymi schorzeniami, które są powiązane z zaburzeniem homeostazy organizmu.

Ponieważ zabieg trwa około godziny, warto zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na wizytę w profesjonalnym salonie masażu.

Masaż stóp – korzyści

Masaż stóp, w którym wykorzystuje się założenia refleksologii, korzystnie wpływa na ciało i umysł. Po zabiegu organizm jest głęboko zrelaksowany, a stres i lęki zmniejszają się i oddalają. Układ nerwowy działa sprawniej. Lepiej pracują nerki, jelita i wątroba.

Refleksologia stóp pomaga zmniejszyć różnego typu ból, ponieważ zwiększa wydzielanie endorfin. Do równowagi powraca układ hormonalny oraz układ krążenia. Krew krąży szybciej i dotlenia wszystkie narządy oraz tkanki. Doprowadza również do nich tlen. Za sprawą szybszego usuwania toksyn, obolałe stopy stają się odprężone i mniej opuchnięte.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.